117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Kališnická hra

Tisk

Celý koncept akce vznikl v situaci, kdy Činčilovi přišlo, že se v posledních letech vedoucí a instruktoři potkávají především na schůzkách, výpravách nebo radách a ve zbytku času se věnují svým činnostem a povinnostem. V rámci toho jsme se zamysleli, co bychom mohli nabídnout, co rozvinout a posunout, aby spolu vedoucí a instruktoři sdíleli čas i zážitky. Díky tomu jsme začali nabízet vedoucím i přátelům různé aktivity během roku, kam se může kdokoli přidat a užít si zábavy.
Mimo to jsme také vyvinuli zážitkovou akci – Kališnickou hru.
Jde celovíkendovou hru, každý rok na jiné téma, kde princip je následující: Sestavím si tým, potkáme se s týmem v Praze na předem daném místě, kde splníme drobný úkol. Následně se objevím i s týmem u odjezdu a užiju si celého víkendu plného her, zážitků, kamarádů… To vše na zajímavém místě plném lesů, často skal či vod. Aktivity jsou vybírány z kombinace šikovnost, běh, logické hry, horolezení, vodní svět, rychlost … Vše probíhá na předem utajeném místě se zařízeným ubytováním (spaní ve spacáku, buď na karimatce nebo posteli).
Cíle celého víkendu jsou následující: Potkat se s fajn lidmi, zažít nové zážitky, zjistit, že aktivity jdou dělat také jinak, načerpat inspiraci … A nebo si prostě jen zahrát...

Minulé ročníky, které jsme již absolvovali:
V roce 2018 jsme se vydali do historie a uspořádali jsme Antické olympijské hry na chatě Blatenka (Jihočeský kraj). Klání se utkalo 12 účastníků, všichni odjížděli spokojeni a nadšeni především ze zvoleného ubytování. Bylo vedro k padnutí, takže ani vodní aktivity nebyly překážkou. Fotografie ze hry jsou k nalezení zde: FOTOGRAFIE Jméno: Kalich, heslo: Hra

Rok 2019 přinesl změny, především ve změně herního systému. Vydali jsme se na liniovou hru na téma Cesta kolem světa za 80 dní. Jako základnu jsme vybrali táborovou základnu TOM (Ďáblíků) v Nesměni (Jihočeský kraj). Hra probíhala v týmech po třech a nakonec všichni svou část mise zvládli. Byla zima a pršelo. I kvůli tomu jsme nakonec trasu o trochu zkrátili. Přesto malebné večery v táborové kuchyni byly zážitkem pro všechny. Fotodokumentace je méně, neb přes zimu a déšť účastníci tolik nefotili. Fotografie ze hry jsou k nalezení zde: FOTOGRAFIEPřidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner