117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Orlíci

Tisk

Oddíl Orlíků vznikl již před mnoha lety, ale v současném složení se scházíme v podstatě od roku 2004. Většina současných členů má za sebou tedy již několik letních táborů, velikonočních nebo podzimních výprav, vánočních akcí a zimních lyžovaček a nesčetně víkendových výprav, nemluvě o schůzkách.

Scházíme se pravidelně jednou týdně v klubovně v Lucemburské ulici na Žižkově, kde trávíme hodinu a půl až dvě hodiny. Na schůzkách se učíme různým tábornickým dovednostem, jako je morseovka či uzlování, občas něco vyrábíme či malujeme, ale hlavně si hrajeme. Za teplých jarních a letních dnů trávíme schůzky v parku, kde si můžeme i trochu zasportovat a hrát zajímavější hry. I letos, tak jako každoročně,  hrajeme celoroční hru.

Přibližně jednou za měsíc vyjedeme na víkendovou výpravu. V zimě vždy někam do budovy, odkud vyrážíme na toulky přírodou, v létě jezdíme i jen tak do lesa „pod širák“ nebo pod stan.
Nejvíce se ale těšíme na letní tábor. Již několikátým rokem jezdíme do Novohradských hor, mezi Malonty a Pohorskou ves. Tábor bývá v indiánském duchu, a nejinak tomu bude i letos. A není nic krásnějšího, než usínat v tee-pee za praskání hořícího dřeva a těšit se na další den...

Na podzim 2011 byl oddíl Orlíků a veškerá jeho činnost spojena s oddílem Pavézníků. Hlavním důvodem byl úbytek členů v obou oddílech.

Pokud si rádi hrajete, chcete se něčemu přiučit a hlavně poznat nové kamarády, tak neváhejte a přidejte se k nám. Podívat na naší schůzku se můžete každé pondělí od 17.00 - 18.30 hodin, určitě budete vítáni.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner