117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Dobrodružná stezka pro děti aneb jak pokračuje naše činnost v době covidové

Tisk

Poté, co jsme byli nuceni z důvodu epidemiologické situace pozastavit naší obvyklou činnost, jsme se s ostatními vedoucími zamýšleli nad tím, jaké aktivity bychom mohli s dětmi realizovat a jakým způsobem. Přijde nám nejvhodnější, aby se jednalo především o činnost venku v přírodě, která by ale mohla probíhat individuálně. Proto jsme se rozhodli pro děti připravit stezku s úkoly. Projitím této stezky si děti prověří své znalosti a dovednosti získané v oddíle. 

První takováto stezka bude od pátku přichystaná v okolí Černošic. Pokud nezasáhne ruka vandala, bude stezka k dispozici do další soboty 31. 10. 2020 (v neděli dopoledne 1. 11. stezku sbalím).
  K plnění úkolů budou děti potřebovat pouze tužku, papír a odhodlání. Pokud bude některý úkol vyžadovat  ještě něco navíc, bude toto k dispozici na daném stanovišti.  Na stanovišti vždy také naleznete informaci kam se vydat za dalším úkolem. Většina instrukcí bude uvedena v podobě šifry, se kterou by si však děti měly poradit. Pokud by některá šifra byla hůře zdolatelná, naleznete v obálce druhý papír s nápovědou, která pomůže s vyřešením šifry. Pro případ, že i s nápovědou by šifra byla nad síly luštitele, najdete v obálce třetí papír s úplným řešením šifry. Věřím, že obálka s řešením je až to poslední, je tam skutečně jen proto, aby třeba jeden špatně pochopený úkol nezhatil postup na další stanoviště a tím celý výlet.

Splněné úkoly poté prosím vyfoťte a zašlete na emailovou adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Trasa bude začínat na níže uvedených souřadnicích, kde je možnost zaparkovat.
Abyste si udělali představu a tom, co budete na výletě řešit, je i začátek trasy ukryt v šifře: N49.97200AA, E14.2995BBC
AA = poslední dvě číslice letopočtu, kdy vznikla naše pionýrská skupina
BB = číslo orientační domu, ve kterém máme klubovnu (Lucemburská BB)
C = počet hvězdiček, které máme ve znaku (Pro kontrolu, místo se nachází na kraji obce kudy prochází zelená turistická značka.)
Celá cesta je v lese, počítejte s terénem, který odpovídá poslednímu počasí (mokrá tráva, občas bahno na cestě). V některých místech cesty, Ti z Vás kdo máte O2 operátora, nenajdete žádný mobilní signál (jak ostatní nevím, vycházím ze své zkušenosti, mám O2.
Pevně věřím, že se úkoly budou dětem líbit a těším se na fotky. 
Matěj "Máťa" ŠafářPřidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner