117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

První výprava pro předškolní děti a jejich rodiče

Tisk
alt

Několik let ta myšlenka ležela a čekala. Nebylo pro koho a nebo by to bylo hrozně složité. Až letos, kdy Líze a Vojtovi s Terkou bude nebo bylo pět se mohl ten nápad vydrápat na povrch. Co udělat výpravy pro prcky? Sami to nezvládnou? Tak, co k tomu přibrat i jejich rodiče?
No a jak se naplánovalo, tak se i realizovalo. Nadhodilo se a vymyslelo téma celého dne, vyrobily letáky a doplňky a celé se to poslalo do světa.

A najednou bylo prcků přihlášených dvacet. K tomu podobný počet rodičů. Od té chvíle bylo jasné, že tahle výprava musí být dokonalá, líbivá a ke spokojenosti všech, aby mohlo být podobných výprav ještě nespočet.
Naštěstí počasí vyšlo. Ráno bylo slunečno, tak už zbývaly jen nervy z času do odjezdu vlaku, abychom to stihli. To se i díky pomoci Urekeho povedlo a my najednou vystupovali v Řevnicích. Zde už čeká princ Kristián, který nás celým dnem provází. Zahajujeme hned první hrou, sbírání lístečků. Řevnicemi procházíme poměrně rychle, učíme se správnému a bezpečnému přecházení a už konečně vcházíme do lesa.
Zde, hned u kraje, potkáváme babičku, která nám předává informace o roztržených princezniných korálích. Společnými silami korále navlíkáme na vlasec a pokračujeme dále v cestě. U bažiny se nám černokněžník dokonce ukazuje, ale dříve, než ji stihneme přejít, už je pryč. A ještě k tomu vylákal zvířátka z ohrady! Pomáháme zvířátka zase vrátit do ohrady, vítězí žlutá skupinka.

A pak už ji vidíme. Princeznu. Jenže černokněžník je tam taky. Vykřikuje nějaké silné věty o tom, že jej nemůžeme přemoct. Ale asi by si měl pořídit silnější brýle, protože my jej umíme oslabit korálky, zvířátky a nakonec jej umíme trefit tenisákem. To už černokněžník nevydrží a raději mizí.
Osvobozujeme princeznu, ta nám za odměnu rozdává medaile a pokračuje s námi na další cestě. My ale napřed obědváme, opékáme špekáčky a odpočíváme.
Poslední špekáček dopečen a my vyrážíme oklikou zpět. Cestou potkáváme koně a krávy, hrajeme cukr káva a společně se fotíme. Pak už jen procházíme skrz Řevnice a čekáme na vlak.

Den byl fajn, všem se líbil, ohlasy nás těší a my už aktivně připravujeme výpravu další, která proběhne 18. října. Jo a kdyby to náhodou někoho zajímalo, uvidíme i draka!

Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner