117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Říjnová dračí výprava předškoláků

Tisk
alt

Tentokrát jsme se vydali vlakem do Úholiček, kde na nás opět čekal princ Kristián. Měl s sebou svého domácího mazlíčka - draka. Protože byl podzim, rozhodl se ho vyvenčit a umožnit mu, aby se trochu proletěl. Jenže s drakem to vůbec nebylo jednoduché. Byl totiž trochu neposedný, a když téměř hned na začátku našeho výletu prolézal křovím, podařilo se mu ztratit ocásek. Naštěstí tu bylo šikovní pomocníci, kteří nasbírali a přinesli barevné papíry a nový ocas drakovi vyrobili.

Když jsme došli na kopec na pole, chtěli jsme zkusit, jak se drakovi s novým ocasem bude létat. Bohužel skoro vůbec nefoukalo, takže se lítání nedařilo ani ostatními přineseným drakům. Pokračovali jsme tedy dále na vyhlídku, kde jsme se také naobědvali. Po obědě jsme si zahráli hru „čertíci“, kdy stejně jako princův drak měl každý ocásek vytvořený ze šátku a zastrčený za kalhoty. Navzájem jsme si šátky pak vytahovali a vyhrál ten, kdo měl šátků nejvíce.

Cestou zpět přes pole už foukalo o něco více, takže se naši dráčci mohli pořádně proletět. A šlo jim to moc dobře. Protože my jsme po obědě už byli, byl nejvyšší čas sehnat také něco k obědu drakovi. A když drak nemá po ruce žádnou princeznu, musí se spokojit s milířem dřevěného uhlí. Děti tedy běhali pro lístečky se dřevem a ohněm, které pak měnili za milíře. Dále nám cestu zkřížil také zlý drak, kterého děti zahnaly šiškami.

Posledním úkolem na naší cestě bylo pomoci drakovi obnovit jeho oheň. Jak bylo chladno, nějak asi nastydl a už nebyl schopný chrlit oheň. A to by jako správný drak měl umět. Došli jsme každý pro jednu svíčku, kterou jsme v kelímku donesli ke drakovi bez toho, aby nám svíčka zhasla. Úspěšně se to všem podařilo a v tu chvíli už nastal čas vydat se na nádraží. Rozloučili jsme se s drakem, který se chtěl ještě proletět, a vyrazili jsme. Poslední kopec dolů byl pěkně prudký, ale všem se povedlo sejít dolů, kde se s námi rozloučil i princ Kristian a každému dal na památku dračí kámen pro štěstí.
Počasí nakonec vyšlo docela dobře a přestože se nám na poslední chvíli odhlásilo několik účastníků, sešlo se nás dost na to, abychom si výlet užili a abychom zvládli pomoci drakovi se všemi úkoly.

Těšíme se na všechny na příští výpravě, která bude v neděli 6. prosince!Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner