117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Jak jsme poznávali pohádky

Tisk
alt

I s novým rokem pokračujeme s výpravami pro předškoláky a jejich rodiče. Tentokrát jsme počítali se sněhem a zimou, a tak jsme zařídili na odpoledne pohádkovou prohlídku s princeznou Aničkou na zámku v Mníšku pod Brdy.

Dopoledne jsme vyrazili k baroknímu areálu Skalka. A cestou, co bychom mohli dělat jiného, než poznávat pohádky. Bob a Bobek a jejich rozcvička, maxipes Fík a závod v pití mléka, krteček a stavění rakety ze sněhu či Rumcajs a trefování vojáků a císařpána. A když jsme se konečně vyškrábali na Skalku, mohli jsme se pořádně vyblbnout na zbývajícím sněhu, provětrat sáně a boby a také se naobědvat u ohně místního občerstvení. Rodiče využili možnosti dát si kávu či něco dobrého, děti spíše sjíždění svahu.

Už pak byl čas vyrazit, abychom stihli prohlídku. Cesta dolů byla poměrně rychlá, zato velmi klouzavá. Na prohlídku jsme tak dorazili s mírnou rezervou. A už zase poznáváme. Krakonoš z Krkonošských pohádek, Popelka, Červená karkulka a spousta dalších. Všechny pohádky děti poznaly.

A po prohlídce? Už nezbývalo nic jiného, než rozdat dětem samolepky s motivy z výpravy, natisknout razítka do památníčků a počkat na autobus domů. Na výpravu v únoru nás čeká odpoledne plné hraní v tělocvičně a první společné přespání.

Fotky z výpravy jsou k nahlédnutí zde.

Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner