117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Březnová výprava za zvířátky

Tisk
nahristi

Sešli jsme se jako obvykle na „Hlaváku pod cedulí“. Cesta tentokrát nebyla příliš dlouhá, vlak nás totiž zavezl jen do Chuchle. Odtamtud jsme se svezli ještě pár stanic autobusem, který jsme měli skoro sami pro sebe. A už jsme vcházeli do Chuchelského lesa. Činčila nám vysvětlil celodenní hru, sbírání lístečků se zvířátky, kterou jsme už znali z předchozích výprav.

Naše první zastávka byla v lomu, kde jsme hledali zvířátka, která žila před mnoha a mnoha lety a dnes jsou zkamenělá. Našli jsme jich docela hodně a než jsme se vydali na další cestu, zkusili jsme si ještě hod na cíl. Pak jsme pokračovali dále a připomněli jsme si hru „7“, kterou jsme si během dne zahráli ještě několikrát. Náhle jsme si všimli lva, který byl kousek od cesty přivázaný ke stromu, byl to ale lakomý lev a nechtěl se s námi rozdělit o maso, které měl kolem sebe a hlídal ho. My jsme ale měli také hlad, a tak jsme lvovi nějaké maso sebrali. U kostela Jana Nepomuckého jsme se pokochali výhledem a o kus dál jsme zkusili hru na medvěda, který visí na stromě. Také jsme potkali sovu, ke které jsme se měli přiblížit tak, aby nás neviděla. To bylo ale hodně těžké, protože sova měla velmi dobrý zrak.

A už jsme byli u lesní zoo. Tam jsme se naobědvali, pohráli si na hřišti, nejvíce jsme si užili na velké houpačce, kam jsme se vešli skoro všichni, a šli jsme se podívat na zvířátka. Mě nejvíce zaujaly zvuky, které vydávaly dvě vrány, a obrovský krkavec byl také zajímavý. Rys vypadal jako velký plyšák, protože se skoro za celou dobu ani nepohnul.

Cestou jsme si zahráli ještě hru, kdy jsme sbírali kousky medvědů a pak je skládali a lepili dohromady. Když jsme vyšli z lesa, spočítali jsme, kdo během dne nasbíral nejvíce stejných lístečků se zvířátky, rozdali jsme samolepky a razítka a vydali se domů. Skončili jsme tentokrát o něco dříve, což ale vůbec nevadilo, protože byla docela zima. Ale i tak jsme si výpravu pořádně užili a těšíme se na další!

Nezapomeňte se podívat na fotky tady.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner