117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Únorová jednodenka na Brdy

Tisk

Jelikož počasí v půli února většinou nenabízí ideální podmínky pro vícedenní výpravu, tak jsme se i letos rozhodli pouze pro výpravu jednodenní. Jak už tomu u takových výprav bývá, sešli jsme se v sobotu brzy ráno na jednom z pražských nádraží. Už před domluvenou hodinou jsme byli všichni, a tak jsme mohli vyrazit. Protože ale zbývalo ještě pár chvil do odjezdu, vyplnili jsme čas a následnou cestu autobusem přemýšlením o záchraně našeho života, kdyby se náhodou vyplnil nějaký ze scénářů, který jsme obdrželi (například výbuch sopky, nebo rozsáhlé povodně). To už jsme ale seděli v autobuse a za chvíli vystupovali na jeho konečné kousek od Mníšku.

Na cestu jsme se vydali takřka ihned, a jelikož celá výprava byla zaměřená na přežití v přírodě, veškeré volné chvíle jsme využili ke klábosení ohledně tohoto tématu. Nasadili jsme poměrně slušné tempo, a tak jsme za takové dvě hodinky dorazili na místo, na kterém jsme měli v plánu naobědvat se. Nejprve jsme ale přichystali dřevo a věnovali se stavbě přístřešků. Pak jsme vybalili svačiny od maminek a o kámen otevřené plechovky a pustili se do jídla.

Po obědě jsme ještě zkusili uvařit čaj a pak jsme se vydali na cestu. Zase jsme chvíli šli a zkoušeli různé činnosti nezbytné pro přežití v přírodě. Například jsme podle mapy naháněli záchranku na místo, na kterém jsme zrovna stáli.

Za nedlouho jsme už začali sestupovat z brdských hřebenů a naše kroky se ubíraly k řevnickému nádraží. Za chvíli přijel vlak, my zaplnili poslední volná místa a za pár okamžiků už jsme se přes davy lidí drali ven. Už zbývalo jen se rozloučit a rozběhnout se domů, kde na mnohé čekala sprcha a teplá večeře.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner