117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Jak jsme jeli do Volduch

Tisk

Od Velikonoc už uplynul skoro měsíc, a tak nastal čas na další víkendovou výpravu. Tentokrát se naším cílem stal jakýsi srub uprostřed lesa, nedaleko obce Volduchy. Sešli jsme se v pátek odpoledne na Hlavním nádraží v mírně prořídlém počtu a vydali se na cestu. Za necelou hodinu a půl jsme už vystupovali v Rokycanech, kde jsme se vydali na místní autobusové nádraží a po další půlhodině cesty zbývalo už jen dojít asi dva kilometry. Když jsme se konečně ocitli v cíli, pustili jsme se do rozdělávání ohně v kamnech a krbu, dále následovala večeře a pak už nezbývalo nic jiného, než zalehnout do spacáčků a těšit se na další den. (pozn. red. před spaním jsme ještě asi hodinu a půl klábosili u krbu s horkým čajem v ruce.)

V sobotu ráno jsme se vzbudili asi kolem osmé, vyčistili si zuby a začali s přípravou snídaně. Po chvíli rozjímaní jsme už stáli seřazeni před chaloupkou a poslouchali rozkazy a plány na dnešní den. Každý jsme dostali mapu s vyznačenou trasou, a tak jsme mohli vyrazit. Naše kroky se ubírali po červené turistické značce až na vrchol a zříceninu hradu Radeč, kde jsme poobědvali a po krátkém odpočinku na slunné mezi jsme pokračovali v cestě. Po prohlídce zříceniny jsme sešli z hřebene, zahráli pár her a zanedlouho se už ocitli ve srubu. Pak jsme se navečeřeli a pustili se do večerního programu, který se skládal z lovu zvířat vzduchovkou. Když se setmělo, vrátili jsme se zpět a za zvuku kytary ulehali ke spánku.

V neděli ráno někteří aktivnější účastníci výpravy vstali dříve a pustili se do přípravy snídaně, za což, jménem celého spacího týmu, který si přispal o více jak hodinu, děkujeme. Po snídani jsme se pustili do balení a úklidu, ale jelikož jsme byli rychlí, zbyl čas ještě na nějaké hry. Pak přišel oběd, po kterém jsme dobalili poslední věci a vydali se na cestu domů. Po asi dvouhodinové cestě, která byla stejná jako ta páteční, jsme už vystupovali v Praze a rozutekli se domů.

Poznámka autora: Během sobotního večerního programu nebylo ublíženo žádnému zvířeti ani účastníkovi výpravy.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner