117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

První výprava bez rodičů

Tisk
alt

Na květnovou výpravu předškoláků jsme se sešli v sobotu ráno na pražském Hlavním nádraží. Tentokrát se ale sraz, tedy i celá výprava značně lišili. A to proto, že jsme se rozhodli uspořádat první výpravu bez rodičů, kteří ráno pouze „odevzdali“ své ratolesti a dále pokračovali po svém. My jsme se ale vydali na vlak směr Prosečnice, kde jsme opět potkali prince Kristiána, který šel na stezku odvahu, která spočívá v plnění nejrůznějších zkoušek, a navrhl nám, abychom ho doprovázeli a taky mu trochu pomohli.

Vydali jsme se tedy z nádraží s princem v čele a zanedlouho jsme už plnili první úkol. Aby měl co jíst, potřeboval se pocvičit v lovu, a tak jsme pomocí tenisáku lovili zvířátka. Po krátké svačící a picí přestávce jsme pokračovali dál a po cestě plnili další úkoly. Princ musí být dobrý běžec, takže jsme si zahráli hru na dvě skupinky, kdy naším cílem bylo doběhnout pro šátek. To už jsme ale dorazili na místo, kde bylo ohniště a odpočívadlo, a tak jsme se mohli naobědvat. Nejdříve jsme připravili nějaké dřevo a pak jsme se učili zacházet s nožem, abychom si mohli nakrojit a opéct buřty.

Po obědě jsme se vydali na cestu zpět, po které jsme ještě museli splnit nějaké zkoušky. Například jsme prolézali pavoučí sítí, při čemž jsme se s princem cvičili v obratnosti, nebo jsme se rytířským kopím trefovali do kroužků, což je nezbytné umět na různé rytířské turnaje. To už jsme ale byli zpět na nádraží a čekali na vlak do Prahy. Cesta do Prahy nám utekla velmi rychle, protože jsme ještě museli splnit dvě zkoušky. Jedna byla poznávání věcí poslepu, aby princ uměl pouze pomocí hmatu zjistit, co se kolem něj nachází. Poslední zkouškou bylo umět si navzájem rozvázat spoutané ruce, protože se může stát, že bude princ zajat, tak aby se uměl osvobodit. Všem se podařilo všechny úkoly úspěšně splnit a dostali jsme jako znak rytířství náramek. Pak už zbývalo dát jen razítka a samolepky do památníčků, a když jsme dorazili na nádraží, rozutekli jsme se k maminkám a tatínkům a plni dojmů a skvělých zážitků jsme se vydali na cestu domů.

Nezapomeňte se podívat na fotky tady.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner