117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Červnová výprava předškoláků za taji Hágena

Tisk
alt

Nevypadalo to na slunečný den, přesto se nás na červnové výpravě předškoláků sešlo dost. Vyrazili jsme vláčkem ze Smíchova na Beroun a po necelé hodině jsme už vystupovali ve Vráži. Zde jsme se dozvěděli, že budeme celý den sbírat odhazované barevné lístečky a také, že budeme celou výpravu věnovat legendě o Hágenovi.

Vyrazili jsme po žluté směrem na Svatého Jana. Po chvíli silnice jsme konečně zalezli do lesa, kde jsme poměrně prudce klesli dolů. U kostela jsme si dali chvilku pauzu, popili místní vodu a už jsme stoupali k vrcholové vyhlídce. Cestou jsme si zahráli letadla v mlze na místní louce.

Stoupání bylo nepříjemné, ale zase za tu vyhlídku stálo. Pokochali jsme se u křížku a už jsme stoupali k Solvayovým lomům. Na kraji lomu jsme si dali oběd, zamávali projíždějící mašině a po jídle šli přenosit trochu vody lžícemi. Pak už jsme pokračovali ke vstupu místního muzea. Měli jsme štěstí a natrefili jsme na každoroční akci v muzeu. Mohli jsme si tak prohlédnout historické motorky, auta, parní stroje, nástroje, povozit se mašinkou a dát si na osvěžení malinovku.

Pak už jsme ale pokračovali dále. Na druhém konci lomu jsme si vyzkoušeli chození poslepu, když nás druhý kamarád navigoval, kudy jít a už jsme pomalu klesali do údolí na vlak. Na strmých loukách jsme si ještě hodili ringo a vyzkoušeli jsme si, jak zvládneme poslepu poznávat různé zvuky. V údolí jsme prošli kraj Loděnice a u nádraží, kde nám zbývalo ještě trochu času, jsme měli připravenou aktivitku i pro rodiče a děti společně. Krmení výživou, když má rodič zavázané oči, je přece príma zábava.

Pak už ale nezbývalo, než rozdat samolepky a nastoupit na vlak k domovu. Nakonec den až moc rychle utekl a i přes nehezkou předpověď nám pršelo jen chvilinku.

Děkujeme všem za účast na našich výpravách v letošním roce a budeme se těšit v září na výpravě následující. Všem přejeme příjemné prožití prázdnin a návraty z dovolených ve zdraví.

Nezapomeňte se podívat na fotky tady.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner