117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Velikonoční výprava 2016

Tisk

Naše velikonoční putování započalo jako obvykle na pražském Hlavním nádraží. Sešli jsme se brzy odpoledne v poměrně hojném počtu a jak už to tak bývá, prohodili jsme pár slov, rozloučili jsme se s rodiči a nasedli na vlak. Zanedlouho jsme vystupovali v Bakově nad Jizerou. Jelikož jsme měli asi hodinu a půl na přestup a počasí přálo, vydali jsme se na nedalekou zříceninu. Tak jsme se tak pokochali, ulovili kešku a už jsme se zase vraceli na bakovské nádraží. Pak už zbývalo jen pár chvil jízdy vlakem a vystupovali jsme v malebné severočeské vesničce zvané Okna. Dále už by průběh stejný, jako u většiny výprav - večeře, vybalení a spánek.

V pátek ráno nás k našemu nemilému údivu opět probudili mládenci v zeleném, kteří nás donutili vylézt z vyhřátých spacáků a vyhnali nás ven do zimy. Po krátké, ale přesto nekonečné, rozcvičce následovala snídaně, po které jsme se dozvěděli plány na dnešní den. Také nám byl představen zbrusu nový nerozbitný a vysoce výkonný model tanku, který s námi měl absolvovat výlet. A tak jsme za chvíli se svačinou na zádech a tankem v ruce vyráželi směr dobrodružství.
Většinu dne jsme šli, hráli hry a ti šťastnější se vozili v tanku. Když už se večer nachýlil, zjevili jsme se před naší školou a za pár chvil už usedli k voňavé večeři. Večerní program se sestával z mytí nádobí, hry země - město a další, napříč generacemi oblíbené hry, všechno znova. Vzhledem k náročnosti večerního programu jsme ihned po jeho absolvování zalehli do spacáčků a těšili se na další den.

V sobotu ráno nás nejdříve o půl sedmé probudilo vyzvánění a o půl hodiny později dva mládenci ve vojenském oblečení, kteří nám sdělili nemilou novinu. Za deset minut máme být venku před školou, připraveni na rozcvičování. Poté jsme se odebrali ke snídani v podobě krupicové kaše. Po snídani jsme se připravili na odchod na výlet, který se nakonec kvůli špatnému počasí odložil na odpoledne. Dopolední program se tedy sestával z hraní Bang a jiných her. Po obědě jsme se konečně vypravili na vlakovou zastávku a po chvíli čekání na vlak jsme dojeli do Doks. Cesta nebyla příliš náročná, viděli jsme prasata, zahráli si hru na miny a také maják. Naštěstí jsme se po cestě ani jednou neztratili a tak jsme kolem šesté dorazili zpět do školy. /p večeři proběhlo mytí nádobí a také pokus o sprchování, ale mě a Hárdymu už tekla jen studená voda. Zhruba v půl desáté jsme zalehli ke spánku a vyslechli si pár kapitol knížky.

V neděli ráno jsme se díky změně času probudili o hodinu později, tj. v 9. Po obvyklé rozcvičce a snídani jsme se vydali na výlet. Tentokrát jsme se rozdělili na dvě skupiny dle zdatnosti, jedna šla 10 kilometrů, druhá asi 14. Až do blízké vesnice jsme šli společně, zahráli jsme si píšťalku, dali oběd a kousek za vesnicí jsme se rozdělili. Lenka, Vojta, Jirka šli kratší trasu, my ostatní jsme se vydali na tu delší. Naše cesta vedla po zelené značce na Korecký vrch a dále tak trochu cestou necestou až do školy. Po návratu jsme vyrazili na sběr proutků na výrobu pomlázky. Kvalita proutků byla nízká, protože většina jich byla uschlá. Nicméně i tak se nám po večeři všem podařilo uplést poměrně dobrou pomlázku. Poté jsme se šli uložit ke spánku.

Další ráno, bohužel už to poslední, jsme ještě před snídaní stihli vyšupat holky, za což jsme od nich dostali vajíčka a stuhy na pomlázky a potom jsme se pustili do bohaté snídaně - závinů, pletenců a vajíček. Po snídani nás čekalo už jenom zabalit a uvézt ve škole vše do původního stavu. Po obědě jsme ještě stihli pár her a potom už jsme se vydali na vlakové nádraží a vyrazili jsme směr k domovu.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner