117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Závěrečná výprava podle Myšky

Tisk
alt

Na letošní závěrečnou výpravu jsme se sešli v docela hojném počtu. Tentokrát jsme ale nejeli vlakem z Hlaváku, ale autobusem z Holešovic. Dojeli jsme do Zakšína, odkud jsme se vydali po červené značce a cestou se stavili na Pustém zámku. Pak už jsme došli jen pod převis, kde jsme se potkali s dvěma ženskými, kterým jsme dělali společnost až do rána.

V sobotu jsme vyrazili dále. Kolem oběda začalo hrozně moc pršet, ale jelikož jsme zrovna procházeli chatovou osadou, pozvali nás jedni lidi do takového přístřešku, který měli na zahradě, takže jsme se mohli v klidu a hlavně v suchu naobědvat. Jak rychle pršet začalo, tak taky přestalo a my pokračovali dál. Čekal nás ale ohromný kopec, na který se naštěstí podařilo vyškrábat všem a po chvilce odpočinku jsme si nahoře zahráli kámen, nůžky, papír. A pak jsme už jen šli a šli, občas něco hráli, až jsme došli ke studánce, kde jsme si chtěli nabrat vodu. Voda byla taková celá dožluta a plná jehličí a aby toho nebylo málo, když se na ní chtěl Vojta podívat, tak do ní spadl a celou rozvířil. Naštěstí byla blízko vesnice, takže mezitím, co jsme se všichni vydali pod převis, došli kluci pro vodu tam. Večer jsme si už jen uvařili večeři a povídali si a zpívali u ohně. Mezitím se pár vedoucích vytratilo a za chvíli za nimi byli postupně posláni i Vojta s Luckou. Oba totiž na této výpravě splnili svůj Kališnický slib a dostali šátek a kalíšek. Pak už nezbývalo, než si zalézt do spacáků a popřát si dobrou noc.

V neděli jsme po snídani zabalili a vyrazili, tentokrát už na autobus do Tupadel. Zezačátku se šlapalo docela dobře, ale šlo to dost pomalu, takže jsme nabrali pěkné zpoždění. Stihli jsme se ještě celkem v klidu naobědvat, ale pak už jsme museli nasadit rychlejší tempo, abychom to stihli. Na další autobus bychom totiž naopak museli dlouho čekat. Navíc já a Vojta jsme docela spěchali do Prahy a poslední dva kilometry jsme vzali opravdu hopem. Naštěstí jsme to úplně všichni stihli a cestou do Prahy si i někteří z nás zdřímli.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner