117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Zahajovací výprava na Roverky

Tisk
alt

Rok se s rokem sešel a jak už tomu tak pěkných pár let bývá, vydali jsme se na začátku nového školního roku na naši první výpravu, tedy výpravu zahajovací. Sešli jsme se, nečekaně, v pátek odpoledne na stanici metra Ládví a vydali se na cestu, tentokráte autobusem. Za nedlouho už jsme ale vystupovali ve vesnici, jejíž jméno mi bohužel neutkvělo v hlavě, ale bylo to nedaleko vyhlídky Čáp, která mimochodem byla i naší dnešním cílem. Po chvíli cesty se už začínalo stmívat a my dorazili pod již zmiňovanou vyhlídku a vydali se na dřevo. Tento úkol se zdál být poněkud snadný, ale věřte, že v těchto končinách a za tmy, to opravdu sranda nebyla. Ale to bychom to nebyli my, abychom si s něčím neporadili, a tak jsme nějaké dřevo našli, připravili si spaní a začali si chystat večeři. A protože jsme všichni byli unavení, za zvuků kytary jsme se brzy začali vytrácet do spacáčků.

V sobotu ráno nás zbudilo slunečné počasí, a tak jsme nelenili, poměrně rychle se nasnídali, zabalili si a vyrazili na cestu. Protože teplo bylo opravdu velké, každou chvilku jsme se zastavovali, abychom se napili a trochu si odpočali. Takhle vesměs probíhal celý den, občas jsme si zahráli nějakou hru, pak zase hodili batůžky na záda a pokračovali dále. Když se nachýlil čas oběda, usedli jsme na okraj místní frekventované cesty a najedli se. Hlad sice byl, ale s tím jsme něco udělali. Žízeň ovšem byla, jak se ukázalo, větším problémem. Brzy odpoledne nám začaly docházet zásoby vody, a proto jsme se vydali k nejbližší studánce, abychom prázdné láhve doplnili. Studánku jsme našli, dosyta se napili, ale hrozně nám potom ztěžkli batůžky. To nás ale nezastavilo a za pár okamžiků už jsme byli v cíli dnešní cesty. Tam jsme se pokochali dech beroucím výhledem, došli zase na nějaké to dřevo a pomalu si začali vařit večeři. Den byl náročný, a tak jsme ještě po večeři chvíli poseděli s kytarou a našimi novými kroji u ohně a šli spát.

V poslední den naší výpravy, tedy v neděli ráno, jsme, plni sil do nového dne, vstali a dále, až na malé odlišnosti se náš ranní program nelišil od toho sobotního. Místo, kde jsme spali, jsme zanechali tak, jak jsme ho v sobotu našli a vydali se na poslední úsek naší cesty, jehož účelem bylo, dojít do nějaké civilizace a najít dopravní prostředek, který nás dopraví až do našeho překrásného hlavního města. No, a protože jsme byli rychlí, kousek před cílem nám zbylo ještě docela dost času na oběd a krátké hry. Po asi hodince pauzy jsme se vydali na vlak do Blíževedel a za chvilku už vystupovali v Praze a rozutekli se domů.

Nezapomeňte se také podívat na fotky z výpravy tady.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner