117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Říjnová výprava s Bořkem stavitelem

Tisk
alt

Někteří účastníci nám bohužel odpadli již před konáním akce kvůli nemoci, ale i tak jsme se sešli v hojném počtu. Kromě Bořka stavitele a Týny a dalších vedoucích a instruktorů se nás sešlo devět. Vlakem jsme dojeli do Mirošovic, odkud jsme se vydali po žluté značce na cestu. Hned od začátku nám svítilo sluníčko a o to lépe se nám šlapalo. Bořek nám ukázal plán domu a naším celodenním úkolem bylo dům postavit. Bořek s sebou bohužel neměl své pomocníky – Béďu, Maxe, Rolíka a další, ale za to měl nás a my jsme mu mohli se vším pomoci.

Ze všeho nejprve je potřeba uválcovat zem, takže jsme podbíhali pod točícím se lanem. Dalším úkolem bylo udělat pevné základy, takže jsme nanosili kameny, ze kterých jsme postavili věž, jejíž pevnost jsme následně zkoušeli hodem kamenem. Jako bagr Ríša jsme nosili na lžících náklad – golfové míčky, a protože míchačka Julča vyklopila všechen smíchaný materiál, museli jsme ho zase nanosit zpět. Vyzkoušeli jsme si i opatrný přenos věcí jako jeřáb Lůďa, což vůbec nebylo snadné. Bohužel ale začalo pršet, tak jsme si natáhli pláštěnky a pokračovali v cestě dále. Ještě nám zbývaly dva úkoly. Splnili jsme je oba skoro najednou, v okolí bohužel nebyly šišky, ale tak jsme nanosili spoustu žaludů, ze kterých jsme udělali co nejdelší cestičku. Nechyběly ani hry jako „Sedm“, „Snickers“ a mrazík.

Za každý splněný úkol jsme od Bořka dostali jeden dílek domečku, který jsme si nakonec celý postavili. Celodenní úkol byl tedy splněn a nám už zbývalo jen dojít na nádraží na vlak a dojet domu, kde na nás už čekali rodiče. Kvůli počasí jsme se sice vrátili o půl hodinky dříve, než bylo původně v plánu, ale i tak jsme si den parádně užili a už se těšíme na příští výpravu!

Nezapomeňte se také podívat na fotky z výpravy tady.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner