117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Jak jsme pomáhali panu Dubínkovi

Tisk
alt

Trochu neobvykle jsme měli sraz na Hájích, odkud jsme se vydali autobusem do Říčan. V lese jsme byli téměř hned a rovnou na začátek jsme si vyzkoušeli „Sedm“. Zanedlouho jsme v lese objevili obálku s dopisem, který nám napsal pan Dubínek. Prý není nic snadného připravit přírodu a zvířátka na zimu, a proto nás žádá o pomoc. Nerad se však s lidmi setkává, takže nás bude celou cestu doprovázet pouze prostřednictvím dopisů. Rozhodli jsme se panu Dubínkovi s přípravami na zimu pomoct a byli jsme zvědaví, co vše nás čeká. Sice je teprve polovina listopadu a zdálo by se, že do zimy je ještě času dost, ale všude už bylo alespoň trochu sněhu.

Ještě před plněním prvního úkolu jsme si zahráli Škatulata batulata, a potom jsme se už pustili do prvního úkolu. Listy ze stromů na podzim opadávají, ale některým listům se úplně nechce, takže naším úkolem bylo listy trefit tenisákem. V další obálce nám pan Dubínek přichystal obrázky zvířat a jejich stop a my jsme je měli k sobě správně přiřadit, což se nám docela povedlo. Ve většině dopisů byl také nadpis napsaný tiskacími velkými písmeny, takže jsme si to mohli už téměř všichni přečíst.

A to už byl čas na oběd. Našli jsme si pěkné místo na sluníčku a navíc jsme si rozdělali oheň, abychom se alespoň trochu ohřáli. Vedoucí nám také vysvětlili, že pokud chceme udělat oheň, je třeba dbát bezpečnosti a dát pozor, aby v okolí nebylo nic, co by mohlo začít hořet. Také je nutné ohniště zalít vodou, aby už nic nemohlo začít hořet, studený popel odnést do lesa a místo, kde bylo ohniště, zase zahrabat.

Jelikož jsou zvířátka plachá, je potřeba být dostatečně potichu, pokud jim chceme nějak pomoci. Šli jsme tedy za vedoucími, kteří, když slyšeli nějaký hluk, tak se otočili a my jsme v tu chvíli museli zkamenět. Při plnění dalšího úkolu jsme si vyzkoušeli formaci, ve které létají ptáci, když létají do teplých krajin. Myška a Lucka šly vepředu a děti vytvořily tvar, který vypadá jako písmeno „V“, celou dobu jsme se museli držet za ruce. Úkolem bylo nanosit co nejvíce šišek, ale nést mohli vždy jen ti, kteří byli na konci formace a měli jednu ruku volnou. Tento útvar jsme si vyzkoušeli potom ještě jednou, a to když jsme si všichni kromě Lucky a Myšky zavázali oči a poslepu jsme je následovali, tak jako ptáci následují toho, kdo letí jako první.

Jedním z úkolů bylo také nanosit zvířátkům potravu. Ale každé zvíře jí něco jiné a my jsme tedy museli ještě správně roztřídit, jaká potrava je pro jaké zvíře. Ještě než jsme došli na vlak, tak jsme postavili takový přístřešek, zimoviště, která si zvířata vytvářejí. My jsme měli navíc k dispozici plachtu, takže se nám povedlo udělat zimoviště takové, že jsme se tam pak všichni vešli.

Celý den jsme kromě hry „Sedm“, kterou jsme stihli hned několikrát, také sbírali lístečky s dubovými listy a žaludy, které vedoucí trousili z kapes. Přes den byla sice chvílemi zima, ale pohybem během her a teplým čajem z termosek jsme se krásně zahřáli a celý den utekl velmi rychle. U nádraží nám pan Dubínek nechal poslední obálku. Děkoval nám za pomoc a na památku nám každému nechal kouzelný žlutý dubový list. Ve vlaku jsme už jen rozdali samolepky a razítka jako obvykle a na nádraží v Praze jsme se opět setkali s rodiči.

Nezapomeňte se také podívat na fotky z výpravy tady.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner