117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Vánoční výprava

Tisk
alt

Vánoce – svátky klidu a míru, ale také očekávání z dárečků a dalších radostí – pro každého individuálních. Tento čas se nám přiblížil na vzdálenost jednoho víkendu, takže i my jsme vyrazili nastartovat a započít vánoční pohodu naší Vánoční výpravou.

A i přesto, že by se zdálo, jak je každá výprava stejná, tato byla tak jiná. Hlavně proto, že spolu s Orlíky s námi také na svou první víkendovou výpravu vyrazili i Cepníci. Tím pádem i na srazu na „hlaváku“ bylo v pátek velmi živo, viděli jsme první úsměvy, ale také první slzičky toho, jak se nám nechce rodiče opouštět. Pak najednou už sedíme ve vlaku, všichni usměvaví, a vyrážíme směr Přelouč a Heřmanův Městec, kde máme zařízené ubytování. Na místo dorážíme bez zpoždění, dáváme všem povinné reflexní prvky, vedoucím zastavovací terče na auta a už se šineme městem k vyhřáté budově. Cestou potkáváme doprovodné vozidlo. Až pak najednou se objevujeme v jídelně s večeří a čajem v ruce, Činčila povídá, jak se zde budeme chovat, kde najdeme záchod atd. A po jídle? Přeci nepůjdeme spát, mnohem raději si upečeme vlastní cukroví – těsto na perníčky už máme hotové, tak válíme jak o život a brzdí to zase kuchař, protože nestíhá dopékat. A pak už všichni leží ve spacácích, převalují se z boku na bok, aby mohli následně usnout a probudit se ve zmrzlé sobotě.

Ráno všichni protřou oči, oblečou se a razí zdobit večer upečené perníčky. Mezitím se připravuje snídaně a čaj. Všichni posnídáme, zabalíme batůžek, oblečeme se do mrazivého dne a vyrážíme před budovu. Zde se s námi setkává kometa, která za to, že jsme ji loni pomohli najít správnou cestu, letos pomůže nám přiblížit se k vánocům. Ukazuje nám adventní kalendář, kde je pro každého, jak se později ukazuje, schovaný drobný úkol, často v souvislosti s českými zvyky. -7, nulová vlhkost, vítr a mráz. I proto putujeme kalendářem i lesem rychlostí, abychom nezmrzli. Hod botou, sedm, snickers, skládání obrázků kalendáře, rozkrojení jablka, skládání lodiček … svačina…. Snickers, hod botou, sedm, zpíváme koledu, …. A vzdáváme to. Po 18 úkolech se rozhodujeme vrátit do tepla, aby nikdo nebyl nemocný. Zde si dáváme teplý čaj a zeleninovou polévku, rozmrzáme, abychom po hodině mohli zase ven, tentokrát už jen na nedaleké hřiště. Zde pokračujeme spolu s kometou k blížícím se Vánocům. 22, 23… 24! Kalendář je vybraný. Děkujeme kometě za to, že nás takto provedla a míříme zpět do tepla. V šatně se ani nezouváme, pouze si dáváme teplý čaj a zase jdeme ven. Tentokrát ale ke stromečku. Před vstupem si všichni bereme svou svíčku a vyrážíme. U stromečku nás čekají dárečky od našich kamarádů. Zpíváme pár koled a dárečky rozdáváme. Ale už honem do tepla, ať nezmrzneme. Sundáváme oblečení, převlékáme se do domácího a společně, zatím ještě bez dárečků, vcházíme do jídelny, kde hoří svíčky a je připravené cukroví. Každý dostáváme talíř s bramborovým salátem a kuřecím řízkem, přejeme si dobrou chuť a pouštíme se do všech těch dobrot. Po jídle sbíráme talíře, přinášíme si dárečky a rozbalujeme. Svíčky… PF… KPZ, spousta pěkných věcí. Někteří si dáváme ovoce, jiní cukroví, u toho skládáme dřevěné skládanky a užíváme dárečků. A když se přiblíží hodina H, nezbývá, než si vyčistit zuby, převléknout se do spacího a ulehnout do postele a usínat s pocitem radosti ze všech dárečků a uplynulého dne.

S ranním vstáváním si uvědomujeme, že už za pár hodin jedeme domů. Dáváme si bábovku, krupicovou kaši, zbylé cukroví a jdeme balit si své věci. Vedoucí nám u toho pomáhají, aby nám to šlo rychleji. Poté se oblíkáme a vyrážíme ven na hřiště si na hodinku pohrát. Už nás všechny z žabáků bolí svaly, tak jdeme zase do tepla. Zde na nás čeká chléb k obědu. A jakmile máme všichni snědeno? Dobalujeme poslední zbytky oblečení, doklízíme poslední místnosti a vyrážíme na vlak. Městem projít jde dobře, začíná nám sněžit. A už sedíme ve vlaku. Zde dojídáme poslední mističku s cukrovím a už se vítáme s rodiči na nádraží.

Nezapomeňte se podívat na fotky z výpravy!Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner