117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Cepnická výprava do svíčkárny

Tisk

Leden je takový měsíc, kdy se nikomu nikam nechce. Navíc letos, kdy posledních 14 dní mrzne a sněží a mrzne. I přesto se nás ráno na "Masaryčce" sešlo mnoho. Výprava byla tentokrát i s rodiči, takže byli všichni natěšení na připravený program. Domluvili jsme totiž prohlídku a výrobu ve svíčkárně Rodas v Šestajovicích.

Došli jsme do vlaku, usadili jsme se - kam jinam než nahoru - a vlastně hned jsme už vystupovali. Zima dnes už nebyla tak hrozná, přesto to nebyl žádný med. Vyrazili jsme proto rychle na procházku do Klánovického lesa. A když už jsme šli do svíčkárny, tak i celý program byl orientovaný na vosk, svíčky a oheň. Začali jsme pěkně z ostra - komu nejdéle vydrží hořet papír. Všem to šlo velmi úspěšně, nikdo se nepopálil a hnedle bylo všem tepleji. Následovala aktivitka skládání puzzlů svíčky, poté rozluštění tajného písma a už jsme mířili do tepla svíčkárny.

Zde jsme se všichni zahřáli, dali si oběd a horkou čokoládu z místní čokoládovny a už jsme se vrhli na zdobení a namáčení svíček, sypání koupelové soli do pytlíčků či vykrajování mýdel. To nám vše zabralo část odpoledne, abychom se pak oblékli a vyrazili autobusem zpět k domovu.

Nezapomeňte se také podívat na fotky z výpravy.

Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner