117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Dubnová výprava za čarodějnicí

Tisk

Tato výprava byla trochu jiná než běžné výpravy. Kromě toho, že s dětmi jeli po delší době opět i rodiče, měli se v daný čas dostavit na nádraží ve Zdicích. Neměli tam však být všichni najednou, ale byli navíc rozděleni do dvou skupin. My jsme se tam s Činčilou a Ančou také stihli zastavit, ale styčným bodem zde byl Mrak s Luckou. Ti měli za úkol přivítat příchozí a předat jim popis cesty. Účastníci se následně měli vydat na cestou a řídit se podle instrukcí.

Když startovala první skupina, která byla poněkud prořídlejší, než se původně očekávalo, my jsme umisťovali poklad na odpočívadlo. Času jsme měli docela dost. Poklad bylo sušené ovoce a měli ho najít v návaznosti na tajenku z křížovky. Ještě před tím však účastníky čekaly dva úkoly. Prvním byla hra na Mrazíka, při které měli běhat ve dvojicích dítě + rodič. A druhým úkolem byla chůze poslepu pomocí vedení pouze ukazováčky.

Po umístění pokladu jsme mohli pokračovat. Čekalo nás připravit ještě jeden úkol. Tím byla malá opičí dráha, na které měly děti závodit proti dospělým. Mezi pokladem a opičí dráhou však čekal ještě další úkol, naštěstí ale bez potřebných příprav. Byla to vybíjená papírovými koulemi, ale děti u toho seděly rodičům na zádech.

Zatímco děti s rodiči pokračovali v cestě a už i druhá skupina vyrazila my jsme dojeli pod kopec a čekal nás nesnadný úkol – donést věci do cíle. Do cíle, který byl pod vrcholem. Vodu a hrnec na čaj, kostým pro čarodějnici, nějaké jídlo, diplomy pro děti…snad máme všechno. Uf, vylézt nahoru nebyla žádná legrace. Ale zvládli jsme to. Teď ještě najít nějaké dřevo. A už i oheň hoří a hrnec s vodou na čaj se hřeje. Pomalu by se už mohla blížit první skupina. Činčila jde na vrchol vyhlížet příchozí. Já se mezitím pomalu měním v čarodějnici. Jsou slyšet hlasy…že by už někdo přicházel? Někdo jde, ale není to nikdo z našich účastníků. Tak si dám alespoň kafe... Přichází se na nás alespoň podívat Lucka s Mrakem.

Konečně se někdo blíží! Máme tu první děti! Ptám se jich, jaká byla cesta a jestli tu se mnou třeba nechce někdo zůstat, že bych si ho upekla. Ale nikdo nechce. Jen Míra se nabízí, že mi bude vařit, to bych si nechala líbit! Dětem tedy rozdávám diplomy za to, že cestu ke mně zvládly a každý dostává samolepku a razítko do notýsku. Jejda, nemáme razítko…tak obtisknu palec, co se dá dělat. Povídáme, opékáme buřtu a jiné pochutiny, káva a čaj také nechybí.

Trochu nám pokročil čas, někteří se již vydávají na vlak, jiní ještě zůstávají. Druhá skupina je větší a cesta jí trvá o něco déle. Ale už také přicházejí! Opět ta samá slova, ty samé otázky, opět nikdo nechce zůstat. Rozdávám tedy diplomy, samolepky a můj podpis palcem. Všichni si pomalu začínají opékat oběd, děti se „ztratily“ v chodbičkách, které jsou ve skále a hrají si tam společně. Utíká to rychle a už se pomalu nachýlil čas k odchodu. Přeci jen je neděle a zítra se jde do školy. Už i poslední odcházejí na vlak.

Konečně si můžu sundat paruku a kabát. Už mě od toho svědil celý obličej a bolí mě záda. Sbíráme všechny věci a vydáváme se k autu. Všechno nakládáme a vyrážíme na cestu. „Ještě bych jim mohli stihnout zamávat na vlakové zastávce…“ Vjíždíme do vesnice a tam jdou podél silnice, tak máváme. Pak ale koukám na mapu a zjišťuji, že to mají na vlak ještě docela daleko. Zřejmě někde špatně odbočili. Koukáme na hodiny a už s Ančou vystupujeme a Činčila to otáčí a jede pro ně. Na vlak je prostě odvozí. My pokračujeme podél silnice k vlaku. Na zastávku přicházíme současně s prvními, které Činčila přivezl. On jede ještě pro zbytek skupinky. Mě dochází, že jsem ještě celá černá, jak jsem byla namaskovaná. No nevadí. Už přijíždí Činčila i podruhé. My nasedáme, loučíme se a jedeme domu. Tento adrenalinový konec byl trochu nečekaným zakončením dne. Budeme se těšit zase příště a snad i počasí se ustálí a už nebude sněžit, jako tento den…

Fotky z výpravy najdetezde.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner