117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

První víkendová výprava Cepníků

Tisk

Někteří Cepníci s námi byli již na vánoční výpravě, ale pro mnohé byla tato výprava první víkendovka bez rodičů. V pátek odpoledne se na hlavním nádraží sešlo 9 nejodvážnějších, se kterými jsme dojeli vlakem do Cerhovic. Tento večer jsme došli jen do školy, kde jsme byli ubytovaní, navečeřeli jsme se, trochu jsme si pohráli v tělocvičně a už byl čas zalézt do spacáků. Všichni usínali plni očekávání, co sobota přinese.
V sobotu byl budíček velmi brzy, někteří jedinci řádili už kolem 7. ranní. Alespoň toho během dne více stihneme. Po snídani jsme vyrazili na výlet. Už od rána bylo horko, takže jsme byli rádi, že můžeme zalézt do lesa do stínu. Během dne jsme si zahráli mrazíka, mnohokrát jsme zopakovali hru sedm, pluli jsme lodí, hledali věci, které nepatří do přírody, zaplavali jsme si na louce, házeli si tenisáky a rozhodně jsme se nenudili! Také jsme se cestou zastavili na rozhledně. Když jsme se vrátili domů, tak jsme se ještě před večeří učili vyřezávat z klacků. K večeři byly řízky s kaší a všichni jsme si moc pochutnali. Jelikož je dlouho světlo a teplo, vydali jsme se ještě na chvíli ven i po večeři, tentokrát jen na blízkou louku a vzali jsme s sebou míče a ringa. Příjemně jsme se za celý den unavili, takže doma jsme se už jen umyli a zalezli do postelí. Tentokrát usnuli všichni velmi rychle.
Nedělní budíček byl až kolem půl 9, protože nás sobotní výlet dosti unavil. K snídani jsme měli krupicovou kaši. Po snídani nás čekalo velké balení a hledání svých věcí. Stihli jsme to docela rychle, takže jsme se, stejně jako předešlý den večer, vydali ještě na louku si trochu pohrát. A po obědě jsme se už museli vypravit na cestu na vlak. Trochu nám začalo poprchávat, ale nejvíc pršelo až když jsme byli schovaní v budce na zastávce a čekali na vlak. Cesta vlakem utekla docela rychle a na nádraží na nás už čekali rodiče. Všichni jsme se na ně už těšili, abychom jim mohli vyprávět, jak jsme si celý víkend užili!Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner