117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home O nás

O nás

Tisk

117. pionýrská skupina Kalich vznikla v roce 1990 v návaznosti na oddíl Kalich. V práci s dětmi máme tradici již mnoho let. Jsme členy zapsaného spolku Pionýr, demokratického, dobrovolného, samostatného a nezávislého spolku dětí, mládeže a dospělých. Nemáme nic společného s žádnou politickou stranou ani náboženskou skupinou. Řídíme se základními dokumenty spolku - Stanovami Pionýra a Programem Pionýra.

Sídlíme na Praze 3 na Žižkově, konkrétně v Lucemburské ulici č.p. 42, kousek od metra Flora. Zde máme útulnou klubovnu, kde se oddíly jednou týdně schází. Hravou formou se snažíme učit se tábornickým dovednostem, poznávat přírodu či památky a snažíme se dětem předat věci potřebné do života.

Naše oddíly:
Pavézníci : starší děti 8-15 let.
Cepníci : mladší děti 5-8 let;
Oba oddíly se schází společně na schůzkách (letos každé pondělí 17 00 - 18 30). Sraz je vždy u klubovny v Lucemburské ulici, podle počasí jsme buď v klubovně nebo v blízkém parku.

Kromě schůzek jezdíme na pravidelné výpravy, jednodenní i víkendové, společné i samostatné, zpravidla jednou do měsíce. Na výpravách zkoušíme různé sporty, jako např. jízdu na kole, plavání, lezení na stěně, někdy jezdíme i na vodu. Kromě toho pořádáme i akce delší, hlavně v době, kdy mají děti prázdniny - např. o velikonočních či podzimních prázdninách. Jezdíme také na letní tábor.

Letní tábor pořádáme již téměř 25 let na tábořišti v Novohradských horách mezi obcemi Malonty a Pohorská Ves. Zde, v nádherném prostředí na louce mezi lesy, trávíme krásných čtrnáct dnů. Tábor je zpravidla v indiánském duchu - spíme ve stanech týpí a celý program bývá takovým "hraním si na indiány". V posledních letech se nám také osvědčilo brát si s sebou kola a prokládat pobyt v okolí tábořiště výlety do vzdálenějších končin.

Oddíl vede sehraný kolektiv vyškolených vedoucích a instruktorů, kteří spolu v těchto oddílech vyrostli a chtějí stejnou radost a zkušenost předat i dnešním dětem.

Jsme tu pro všechny malé i větší Pražáky a Pražačky, které už nebaví sedět doma a koukat na stále stejné pořady v televizi a hrát stejné hry na počítači. Zveme k nám kluky a holky, kteří by rádi potkali partu fajn kamarádů a prožili spolu s nimi spoustu nových věcí a zábavy. Všechny ty, kteří by rádi navštívili nová místa a zažili nezapomenutelné chvíle a mají chuť rozšířit si obzory o nové dovednosti a znalosti. Tak neváhejte, vezměte za ruku rodiče a přijďte mezi nás nakouknout, rádi Vás mezi sebou uvítáme.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na naše telefonní čísla či e-mailové adresy, rádi vám na vše odpovíme.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner