117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home O nás Orlíci

Orlíci

Tisk

Oddíl Orlíků vznikl již před mnoha lety, ale v současném složení se scházíme v podstatě od roku 2004. Většina současných členů má za sebou tedy již několik letních táborů, velikonočních nebo podzimních výprav, vánočních akcí a zimních lyžovaček a nesčetně víkendových výprav, nemluvě o schůzkách.

Scházíme se pravidelně jednou týdně v klubovně v Lucemburské ulici na Žižkově, kde vždy trávíme krásné dvě hodiny. Na schůzkách se učíme různým tábornickým dovednostem, jako je morseovka či uzlování, občas něco vyrábíme či malujeme, ale hlavně si hrajeme. Za teplých jarních a letních dnů trávíme schůzky v parku, kde si můžeme i trochu zasportovat a hrát zajímavější hry. I letos, tak jako každoročně,  hrajeme celoroční hru.

Přibližně jednou za měsíc vyjedeme na víkendovou výpravu. V zimě vždy někam do budovy, odkud vyrážíme na toulky přírodou, v létě jezdíme i jen tak do lesa „pod širák“ nebo pod stan.
Nejvíce se ale těšíme na letní tábor. Již několikátým rokem jezdíme do Novohradských hor, mezi Malonty a Pohorskou ves. Tábor bývá v indiánském duchu, a nejinak tomu bude i letos. A není nic krásnějšího, než usínat v tee-pee za praskání hořícího dřeva a těšit se na další den...

Na podzim 2011 byl oddíl Orlíků a veškerá jeho činnost spojena s oddílem Pavézníků. Hlavním důvodem byl úbytek členů v obou oddílech.

Pokud si rádi hrajete, chcete se něčemu přiučit a hlavně poznat nové kamarády, tak neváhejte a přidejte se k nám. Podívat na naší schůzku se můžete každé pondělí od 17.00 - 19.00 hodin, určitě budete vítáni.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner