117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home O nás Pavézníci

Pavézníci

Tisk

Na podzim roku 2000 přicházejí do skoro zaniklých Pavézníků noví členové. Vedoucími jsou Markéta, Mamut a Mickey. Tehdy přišli Mautin, Pírko, Jaňďour, Eliška, Honza, Jirka plus tam byli staří členové jako Verča, Veverka a Tkanička (Bára). Jelikož většina dětí bylo malých a moc toho neuměly, všechno se učily s motivací, aby se vyrovnali starším Cepníkům a Orlíkům.

Po celý rok byly výpravy, jak jednodenní tak i nějaká ta víkendovka. Velké akce jako podzimky atd. byly společné pro všechny oddíly. Mezi nejemotivnější vzpomínky z tohoto roku patří jednodenní výprava do pravěku. Opravdu tam byl neandrtálec. Nikdo ze zúčastněných na to dodnes nezapomněl.

V září 2001, přišel mezi nás Myšák. Tento rok, jsme cestovali v čase. Opět se podívali do pravěku, tentokrát na několik dní. Stavěli chýše, kopali a kladli pasti na mamuta a dokonce i Mamuta chytili,  byl k večeři a všichni si pochutnali. :)

Jak časl plynul, všichni stárli a zdokonalovali se. Později se počet členů snížil, například odstěhováním se mimo Prahu či přechodem na jiné školy a úbytkem volného času. Pavézníci postupně začali jezdit na výpravy s Orlíky. Později se také účastnili částí celoročního programu. Tábor 2005 byl na kolech. Pak činnost Pavézníků pomalu utichá. V roce 2005 se oddíl pro nedostatek dětí spojuje s Orlíky.

Na podzim roku 2009, po náboru nových dětí na Taháku do škol, se podařilo obnovit činnost Pavézníků. Oddíl Pavezníků se skládal z úplných novačků. Nejmladším bylo pouze 6 let. V říjnu byla první jednodenní výprava. A jelikož byl dobrý ohlas a ochota ze strany vedoucích, uskutečnila se společná podzimní výprava s Orlíky. Od té doby zvládají Pavézníci jezdit na všechny akce, snad jen kromě vody. Dva roky působil oddíl Pavézníků samostatně, pod vedením Delfína a Potápky.

Na podzim 2011 byl oddíl Pavézníků a veškerá jeho činnost spojena s oddílem Orlíků. Hlavním důvodem byl úbytek členů v obou oddílech.

Pokud si rádi hrajete, chcete se něčemu přiučit a hlavně poznat nové kamarády, tak neváhejte a přidejte se k nám. Podívat na naší schůzku se můžete každé pondělí od 17.00 - 18.30 hodin, určitě budete vítáni.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner