117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home O nás Cepníci - Výpravy pro předškolní děti

Cepníci - Výpravy pro předškolní děti a rodiče

Tisk

Počátkem školního roku 2015/2016 rozjíždíme projekt pravidelných výprav pro předškolní děti a jejich rodiče. Tento projekt má za cíl sdružovat školkové děti , každý měsíc pro ně vytvářet den plný zábavného programu s předem připravenou tématikou a odlehčit tak každodenní práci rodičů, kteří si tento den neméně užijí a připravený program si s dětmi také zahrají.

Jezdíme do lesů v okolí Prahy (Brdy, Posázaví, Grybla, Říčany...), kde je krajina zajímavá a zároveň nenáročná, aby ji jak děti, tak i třeba kočárky, které bývají součástí těchto výprav, bez problémů zvládly. Od září 2016 už organizujeme akce spíše pro děti bez rodičů, abychom rozvíjeli samostatnost dětí. Výpravy i s rodiči ovšem nezavrhujeme a i nadále plánujeme některé výpravy organizovat i s nimi.

Mimo jiné má projekt za cíl rozšířit neustále se zužující skupinovou základnu s možností budoucího zapojení dětí v "klasickém" oddílu. Také má za cíl zahájit spolupráci a pomoc při organizaci těchto akcí se samotnými rodiči.

Oddíl předškoláků na skupině funguje už druhým rokem a jsme za to moc rádi. Stalo se ovšem to, že někteří z dětí již nejsou předškoláci, nýbrž školáci. Proto jsme se rozhodli zařadit i předškoláky do hierarchie oddílů. Vzhledem k tomu, že v posledních letech fungovaly oddíly Pavézníků a chvíli i Práčat, rozhodli jsme se pokračovat s předškoláckým oddílem pod jménem Cepníci, hlavně z důvodu stále existujících znaků a dalších podkladů oddílu.

Pokud i vy máte předškolní dítko a chtěli byste s námi výpravu zkusit, koukněte prosím do Kalendáře akcí, kde jsou k nalezení aktuální termíny výprav nebo nás také můžete nejprve kontaktovat .Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner