117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Pravidelná činnost

Pravidelná činnost

Tisk

Naše skupina se v rámci činnosti rozděluje na dva menší oddíly, které si své akce organizují každý jednotlivě. V současné době utváříme činnost pro děti od 5 do 15 let, kteří mají možnost se připojit na jakoukoli akci, ať už schůzku či výpravu.

Mezi hlavní náplň pravidelné činnosti patří pravidelné týdenní schůzky každého oddílu a výpravy 1x za měsíc (jednodenní či víkendové).
Schůzka oddílu Pavézníci: každé pondělí 17:00 - 18:30
Schůzka oddílu Cepníci: každé pondělí 17:00 - 18:30

Oddíl Pavézníci

Oddíl Pavézníků je určen pro děti ve věku 10 - 15 let. Činnost oddílu je všestranně zaměřena na obecné cíle skupiny, které jsou v rámci činnosti propojovány a rozvíjeny formou her, tvořivostních aktivit, sportů a dalších zájmových aktivit. Důraz klademe na rozvoj samostatnosti dětí, řešení individuálních i skupinových situací, které napomáhají připravě do života. Aktivity jsou doplňovány netradičními sporty, jako lakros, ringo, střelby ze vzduchovky či luku, lezeckými aktivitami a dalšími.

Oddíl Cepníci

Oddíl Cepníků je určen pro děti ve věku 5 - 10 let. Činnost oddílu je zaměřena na rozvoj znalostí a dovedností získávaných ve formálním vzdělávání, které jsou dále formou her rozvíjeny. Aktivně kombinujeme individuální i skupinové aktivity tak, aby se u dětí rozvíjela spolupráce a tvořivost v rámci týmu i jednotlivce. Vše doplňujeme vhodnými sportovními aktivitami i rukodělnými činnostmi.
Také se snažíme několik akcí v roce propojovat i s rodiči, pro které jsou tyto akce velmi atraktivní.

Akce pro rodiče s dětmi

Akce pro veřejnost jsou nedílnou součástí naší činnosti také. Nabízíme díky tomu možnost rodičům nahlédnout nám pod ruce a zároveň si užít dny plné pohody, zážitků i času stráveného spolu s dětmi. Výhodou účasti dospělých na akcích je možnost zapojit je do přípravy programu pro všechny. Akce jsou přístupné také rodičům dětí, kteří s námi jezdí pravidelně. Akce se snažíme propagovat v rámci fb stránky či letáky po okolí klubovny.
V roce 2020 je v plánu jarní bowlingové klání, květnová jednodenní voda či prohlíky zámků a dalších zajímavostí v okolí Prahy s prvky zážitkové pedagogiky.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner