Vyprávění z listopadové výpravy

Poslední listopadový víkend jsme společně vyrazili na výpravu do Oken. Vyráželi jsme tentokrát netradičně z Černého mostu, odkud nám jel autobus do Mladé Boleslavi a zde jsme již vyčkali na osobní vlak do Oken. Po příjezdu jsme se zabydleli, dali si večeři a ještě před spaním si zahráli naši oblíbenou deskovou hru Matchi Koro. 

V sobotu jsme se probudili do pořádné sněhové nadílky. Není proto divu, že jsme náš den hned po snídani zahájili stavbou sněhuláka na zahradě našeho DDM, kde jsme si také zahráli pár drobných her. Poté jsme se již odhodlali zdolat náš vytoužený cíl, hrad Bezděz. Krátce po odchodu jsme si na cestě zahráli další naší oblíbenou hru Sedm a Majáky. Cesta nám utekla poměrně rychle a tak jsme již v poledne byli ve vesničce Bezděz. Po chvíli rozhodování zda se vydat do kopce na hrad či ne, jsme se rozhodli že nám ty výhledy za to rozhodně stojí a vyrazili jsme. Cesta na samotný hrad pro nás byla poměrně náročná, prudký kopec, cesta strmá, samý kámen, leckde nám to pěkně klouzalo… Nakonec jsme však byli rádi, že jsme se nahoru odhodlali. Po chvilce kochání nádhernými výhledy jsme se nadšeně vydali dolů na oběd, kde se k nám připojil také Kecík s dětmi. Jelikož jsme byli už poměrně promrzlí a nechtělo se nám šlapat zpátky, nechali jsme se od Kecíka odvézt zpátky na ubytovaní v Oknech. Zde jsme se na chvíli ohřáli, dali si teplý čaj a vyrazili ještě na chvíli ven, dostavět našeho sněhuláka a mimo jiné si užit také pořádnou koulovačku! K večeři nám Kecík poté upekl jelena, tak jsme si pochutnali na pořádném kusu masa a ještě před spaním jsme si uvnitř budovy zahráli hru Sardel. 

Nedělní ráno jsme si chtěli zpříjemnit palačinkami k snídani. Naneštěstí se nám utrhlo ucho od pánvičky a tak jsme se museli spokojit s míchanými vajíčky. 

Poté nám už nezbývalo než si zabalit své věci a uklidit po sobě na baráčku. Krom toho jsme ještě stihli dohrát deskovky ze sobotního večera, udělat si oběd na cestu. Poté jsme se již vydali na vlak zpět domů.