Oddíl Cepníci

Oddíl Cepníci je určen pro holky i kluky 7-15 let.

Schůzky: každé pondělí 17:00 – 19:00

První schůzka v novém pololetí proběhne již v pondělí 6. února. Přidat se můžete ale i kdykoliv během školního roku.

Náplň:

Činnost oddílu Cepníci zaměřujeme na rozvoj jednak tábornických dovedností i sportovních aktivit, kde se učíme pravidla a samotnou hru nejen typických sportů, ale i her netradičních. Vše doplňujeme o zajímavé aktivity jako lezení na stěně, splouvání řeky nebo cyklistika.

Činnost realizujeme pravidelně každé pondělí v rámci týdenní schůzky, jednou za měsíc o víkendech organizujeme jednodenní nebo víkendovou výpravu.

Během pravidelných pondělních týdenních schůzek se potkáváme v naší klubovně v Lucemburské ulici nebo vyrážíme do nedalekého parku Parukářka. Většina našich aktivit na schůzkách jsou hry, které rozvíjí spolupráci, šikovnost, obratnost nebo fyzickou zdatnost dětí.

Věnujeme se tábornickým dovednostem jako uzlování, šifry, ohně, mapy, orientace v přírodě nebo městě. Mimo to během našich schůzek zkoušíme sporty jako ringo, lakros, soft, ale zvládáme i aktivity zajímavější plné adrenalinu, takže stavíme nízké lanové překážky, chodíme po slackline nebo zkoušíme různorodé míčové aktivity.

Jednodenní a víkendové akce zaměřujeme na konkrétní téma – turistika, cyklo, voda, lezení na stěně nebo i objevování dalších přírodních a kulturních zajímavostí. U víkendových akcí využíváme ubytování v základních školách, DDM, skautských kluboven nebo dalších objektů.

 

Závěrečným vyvrcholením naší činnosti je letní tábor, na který většina z našich členů jede spolu s námi. 14 dní na začátku prázdnin trávíme uprostřed lesů v Novohradských horách, kde spíme v indiánských stanech týpí.. Ve dnech i nocích si užíváme společného času, u toho zjišťujeme, co všechno nového jsme se přes rok naučili, hrajeme velkou spoustu her, spolupravujeme i se podílíme na chodu celého tábora. Více informací o táboře najdete ZDE.

Přidej se k nám!

Pokud si rádi hrajete, chcete se něčemu přiučit a hlavně poznat nové kamarády, tak neváhejte a přidejte se k nám.

Podívat na naší schůzku se můžete každé pondělí od 17.00 – 19:00 hodin, jste vítáni.

První schůzka v novém pololetí proběhne již v pondělí 6. února, budeme se na všechny těšit v 17:00 u klubovny!

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.