Oddíl Cepníci

V oddílu Cepníků uvítáme všechny holky i kluky od 7 do 15 let.

Schůzky: každé pondělí 17:00 – 19:00

Výpravy: přibližně jednou za měsíc, jednodenní i vícedenní

První schůzka v novém pololetí proběhne již v pondělí 11. září. Přidat se ale můžete i kdykoliv během školního roku.

Čemu se v našem oddíle věnujeme:

Činnost oddílu Cepníků zaměřujeme na rozvoj tábornických dovedností a sportovních aktivit, při kterých se učíme pravidla a samotnou hru nejen typických sportů, ale i her netradičních. Vše doplňujeme o zajímavé aktivity jako lezení na stěně, splouvání řeky nebo lyžování.

Během celého školního roku se každé pondělí setkáváme na schůzkách a přibližně jednou za měsíc o víkendech vyrážíme na jednodenní nebo víkendovou výpravu.

Během pravidelných pondělních schůzek se potkáváme v naší klubovně v Lucemburské ulici nebo odtud, za hezkého počasí, vyrážíme do nedalekého parku Parukářka. Většinu našich aktivit na schůzkách tvoří hry, které rozvíjí spolupráci, šikovnost, obratnost nebo fyzickou zdatnost dětí.

Na schůzkách se učíme některé tábornické dovednosti, například uzlování, šifry, práci s ohněm, chůzi podle mapy, orientaci v přírodě nebo ve městě. Také rádi zkoušíme některé netradiční sporty, kupříkladu ringo, lakros, nebo softball, a občas se pouštíme i do náročnějších aktivit, zejména stavíme nízké lanové překážky, chodíme po slackline nebo zkoušíme různorodé míčové aktivity.

Jednodenní a víkendové akce zaměřujeme na konkrétní téma – turistiku, lyžování, vodu, lezení na stěně nebo i objevování přírodních a kulturních zajímavostí. U víkendových akcí často využíváme ubytování v základních školách, DDM, oddílových základnách nebo dalších objektech. Během letních měsíců také rádi vyrážíme na výpravy do přírody, kde spíme pod plachtou či ve stanu, vaříme si na ohni a zkoušíme další tábornické dovednosti, které jsme se během roku naučili.

 

Zakončením naší pravidelné činnosti je každoroční letní tábor, na který jsou zváni všichni, kteří si chtějí užít dva týdny v nádherné přírodě v Novohradských horách a vyzkoušet si, jaké to je bydlet v indiánských stanech týpí, obejít se bez elektřiny, či koupat se v potoce. Během letních prázdnin si tu užíváme společně stráveného času, zjišťujeme, co všechno nového jsme se přes rok naučili, hrajeme velkou spoustu her a podílíme se na chodu celého tábora. Více informací o táboře najdete ZDE.

Kalendář akcí na školní rok 2023/2024:

  • 15.10.2023 – Jednodenní zahajovací výprava
  • 24.11.-26.11.2023 – Víkendová podzimní výprava
  • 16.12.-17.12.2023 – Vánoční výprava
  • 1.2.-4.2.2024 – Lyžování s rodiči o pololetních prázdninách
Další akce na jaro 2024 budeme postupně přidávat zde.

Přidej se k nám!

Pokud si rádi hrajete, chcete se něčemu přiučit a hlavně poznat nové kamarády, tak neváhejte a přidejte se k nám.

Podívat na naší schůzku se můžete každé pondělí od 17.00 – 19:00 hodin, jste vítáni.

První schůzka v novém školním roce proběhne v pondělí 11. září, budeme se na všechny těšit v 17:00 u klubovny v Lucemburské ulici, vchod 42!

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.