Jarní rukodělné podvečery

V uplynulém pololetí jsme si společně vyzkoušely řadu dalších rukodělných technik. Jednou za měsíc jsme se v podvečerních hodinách potkaly v klubovně a v kreativní atmosféře vzniklo spoustu krásných výrobků. Je skoro až neuvěřitelné, jak se člověk při tvoření dokáže odreagovat a soustředí se pouze na věc, kterou vyrábí.

V únoru jsme pomocí fimo hmoty vytvářely různé náušnice, ozdoby a originální dekorace lžiček. Vymodelovaly jsme požadovaný tvar, který jsme následně zapekly a krásný výrobek byl na světě. Některé výrobky jako právě třeba náušnice vyžadovaly ještě trochu práce na jejich dokončení, ale třeba takové lžičky byly rovnou hotové a připravené k použití.

Na březnové setkání jsme dovezly šicí stroje a čekalo nás šití zástěry. Na výběr bylo z řady bavlněných látek, ze kterých jsme si vystřihly potřebné části zástěry včetně třeba kapsy. Pak jsme vše sešily, vyžehlily a bylo hotovo. Stihly jsme to tak akorát a všichni si domu odnášely povedený kousek, ve kterém bude radost vařit.

V dubnu jsme tvořily z papíru pomocí stroje Big shot. Jedná se o lis, díky kterému je možné z papíru vyřezat nejrůznější tvary. Stačí si vybrat z řady šablon, barevných papírů, daný tvar vyříznout a pak už poskládat a slepit, jak je potřeba. Vznikly takto dárkové krabičky, kytičky nebo třeba přáníčka.

Na květnovém setkání jsme zkoušely trochu složitější techniku, než na jiných setkáních. Pustily jsme se do výroby šperků pomocí pryskyřice. Tu bylo potřeba nejprve ve správném poměru namíchat. Mezitím si každý připravil obrázek, který pak zalil pryskyřicí. U toho jsme si zavzpomínaly na covidovou dobu, protože jsme pracovaly v rouškách a rukavicích kvůli pryskyřici. Výrobky pak musely nějakou dobu tvrdnout, takže si účastníci na své výtvory museli chvíli počkat. Rozhodně to ale byla zajímavá zkušenost a výrobky pěkné.

Na závěrečném červnovém setkání si každý mohl vybrat z technik, které jsme na uplynulých setkáních dělaly. Dalo se toho využít např. pokud někdo na nějakém setkání třeba chyběl a chtěl si danou techniku vyzkoušet nebo třeba nějakou zopakovat. Vzniklo tedy hned několik huarache sandálů, mýdlo, háčkovalo se atd.

Více fotek z jednotlivých setkání si můžete prohlédnout v galerii a my se těšíme na další setkání!

Další příspěvky